شماره‌ی خبر : ‌75271 | تعداد بازدید : 348
چهارشنبه 15 مرداد ماه 1399 ساعت 12:47

جای عنصر اشتباه در بازی مس و آلومینیوم نیست/دقت برای دوری از یک عمر حرف و حدیث

اما دو تیم فلزی لیگ یک، در هفته های اخیر پابه پای هم به پیروزی رسیدند تا کورس آن ها برای تصاحب رده دوم جدول، به یکی از زیباترین جدال های این روزهای فوتبال ایران تبدیل شود... دو تیم البته در شرایطی کاملا متفاوت در سه هفته اخیر پیروزی های پیاپی خود را

جای عنصر اشتباه در بازی مس و آلومینیوم نیست/دقت برای دوری از یک عمر حرف و حدیث

پس از مشخص شدن تکلیف یکی از سهمیه های صعود این فصل لیگ یک به لیگ برتر که به نام مس رفسنجان رقم خورد، جدول بازی های لیگ یک به گونه ای شکل گرفته است که در فاصله یک هفته مانده به پایان این رقابت ها، بازی مس کرمان و آلومینیوم اراک، یک فینال تمام عیار برای مشخص شدن دومین سهمیه صعود به لیگ برتر لقب بگیرد.

دو تیم در شرایطی به مصاف هم می روند که پس از تعطیلات کرونایی، تیم آلومینیوم برای دو هفته رده دوم جدول را از مس گرفته بود، اما دو لغزش پیاپی از تیم آلومینیوم این فرصت را به مس کرمان داد که مجددا جایگاه دوم خود را از این حریف پس بگیرد و حتی با سه امتیاز بیشتر فاصله مطمئنی نیز در این رده نسبت به آلومینیوم داشته باشد.

اما دو تیم فلزی لیگ یک، در هفته های اخیر پابه پای هم به پیروزی رسیدند تا کورس آن ها برای تصاحب رده دوم جدول، به یکی از زیباترین جدال های این روزهای فوتبال ایران تبدیل شود... دو تیم البته در شرایطی کاملا متفاوت در سه هفته اخیر پیروزی های پیاپی خود را ثبت کردند...

مس در حالی برابر سپیدرود در کرمان و استقلال در خوزستان به پیروزی رسید که با پنالتی عجیب دقیقه 88 که بر علیه این تیم در بازی با سپیدرود اعلام شد و همچنین اخراج اشتباه بازیکن مس در خوزستان که در گرمای اهواز این تیم را بیش از 20 دقیقه ده نفره کرد نتایجش را کسب کرد، اما در سه بازی گذشته تصمیمات داوری عمدتا به سود تیم آلومینیوم در بازی های خود رقم خورده است و سه پنالتی متوالی که در سه بازی اخیر به سود این تیم اعلام شد که البته مشخص شد برخی از این پنالتی ها نیز اصلا درست نبوده است، شرایط پیروزی برای این تیم به مراتب راحت تر از رقیب خود فراهم شده است.

حالا دو تیم در شرایطی به مصاف هم می روند که در بازی رودروی آن ها جای هیچ اشتباهی برای هیچکس باقی نمی ماند... نه اشتباه از سوی دو تیم که می دانند در این بازی تکلیف خود را می توانند روشن کنند و نه اشتباه برای تصمیمات گرفته شده در جریان این بازی که با سرنوشت آن ها بازی خواهد کرد.

این بازی که کاملا حکم یک فینال را دارد باید در شرایط کاملا عادلانه برای دو تیم برگزار شود و نظارت های حداکثری که بر این مسابقه نیز انجام گرفته است همین موضوع را اثبات می کند البته اگر اثرات این نظارت ها در زمین مسابقه جلوه خود را کاملا نشان دهد تا نه خبری از اشتباهات و تصمیمات بهت آور و پنالتی های ادامه دار شبهه دار باشد و نه خبری از حاشیه سازی هایی که در کنار زمین برای کشتن روح فوتبال اتفاق می افتد.

بهرشکل این مسابقه شرایطی دارد که مستعد یک عمر حرف و حدیث برای خود می باشد... و یک اشتباه بزرگ می تواند پای مسائلی مثل بازی فرزند فلان مقام مسئول در یک تیم گرفته تا زدوبندهای پشت پرده برای جابه جایی تیم های صعود کننده را بر سر زبان بی اندازد و ماهیت لیگ یک را با چالش اساسی روبرو کند و از همین روست که این بازی جای هیچ تصمیم اشتباهی ندارد.


نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
تلفن :
نمایش داده نمی‌شود
وبگاه‌ :
متن :
 

نظر شما در رابطه با بهترین تیم باشگاه مس کرمان در فصل 98-99